Event
EventTid och plats
Välkommen till vårt frukostseminarium där vi delar med oss av de mest värdefulla och praktiska insikterna från B2B Online i Berlin. Vi diskuterar vad som verkligen fungerar inom B2B-commerce – med konkreta exempel, beprövade arbetssätt och tydliga takeaways från ledande tillverknings- och distributionsföretag runt om i Europa.
Vi går igenom lärdomar kring digital försäljning, kundupplevelse, AI och automationer, förändringsledning och hur organisationer tar sig igenom de tuffaste delarna inom digital omställning.
Oavsett om du arbetar med marknad, försäljning, IT eller digital utveckling får du med dig konkreta idéer som går att använda direkt.
Talare:
Ni får lyssna till Ludvig Bergander och Joakim Lööv från Columbus som delar med sig av det mest värdefulla, intressanta och praktiska från B2B Online i Berlin.

Praktisk information
Datum: torsdagen den 29 januari, kl. 8.30–10.00 (CET).
Frukost serveras från 8.30, seminariet börjar kl 9.00.
Plats: Columbus Göteborg, Norra Hamngatan 32, Göteborg
Antalet platser är begränsat, så anmäl er direkt via formuläret.
B2B Online är Europas ledande e-commerce-event för tillverkare och distributörer, och Columbus deltar även i år tillsammans med tillsammans med några av våra kunder.
Programmet är fullmatat med insikter inom:
- AI som skalar: från pilot till effekt – hur man väver in AI i vardagens arbetsflöden och marknadsföring för att skapa resultat.
- Digitalisering med syfte: driva transformation som direkt stärker affärsmålen, inte “digitalt för sakens skull”.
- Omnikanal som konverterar: skapa sömlösa och konsekventa upplevelser som bygger lojalitet och driver tillväxt.
- Kundcentrerad design: förenkla komplexa köpresor och maximera kundvärdet på lång sikt.
- Agentic AI i praktiken: hur autonoma agenter höjer produktiviteten och ökar personalisering i B2B-miljöer.
Anmäl dig till eventet!